Posledný deň vyučovania v roku 2010 sa niesol v znamení hudby, spevu, vianočných zvykov a športu. Telocvičňa sa zmenila na koncertnú sálu a v takýchto improvizovaných priestoroch sme mohli počúvať vystúpenie mladých chalanov, ktorí sa venujú rockovej hudbe. Bolí dobrí a my sme mohli len obdivovať, čo naši rovesníci dokážu, veď v skupine, ktorá už verejne vystupuje v bratislavských kluboch, bol aj náš spolužiak Erik. Nemenej nás zaujali svojim spevom Lenka a Dominok, ktorí nás svojimi piesňami naladili vianočne a sviatočne. Naše jazykárky pre nás pripravili ukážky vianočných zvykov a dobrôt v anglicky, nemecky a rusky hovoriacich krajinách, a tak sme niektorí mohli po prvýkrát obdivovať ruský samovar, bábiky oblečené v odevoch typických pre tú-ktorú krajinu, či ochutnať rôzne druhy čaju, zamaškrtiť si na chutných koláčikoch. Chutil aj mastný chlieb s cibuľou, ktorý nám pripomenul, že aj takto sa stravovali naši rodičia a starí rodičia.

 

No a v telocvični sa zvádzali urputné boje, keď si sily merali vo viacerých športoch študenti a učitelia. Víťaz z týchto zápasov nevzišiel, pretože ak chýbali sily, nahradil ich rozum a technika. Ale to nevadí, aj tak sme mali dobrý pocit, že máme učiteľov, ktorí sú dobrí aj mimo katedry. Ochádzali sme zo školy s dobrým pocitom a s myšlienkou na ďaľšie akcie, veď Veľká noc bude čo nevidieť. Tak prečo nevyužiť ochotu našich učiteľov a nepripraviť opäť spoločne deň zameraný veľkonočne?

22. december 2010


V závere uplynulého roka prevzala ocenenie za 30 bezplatných odberov krvi p. Bc. Marta Dovrtelová, hlavná majsterka odbornej výchovy. K oceneniu blahoželáme a zároveň kladne hodnotíme, že vo svojej ušľachtilej činnosti nezostáva sama, keďže bezplatných darcov krvi získava aj z radov našich študentov, ktorí už na základe jej podnetu viackrát bezplatne darovali krv. Čin hodný nasledovania.

22. december 2010


Už sú tu opäť Vianoce. A tak sme si boli pozrieť predvianočnú Viedeň a jej trhy. Mrzlo, až prasťalo. Slávnostne vyzdobené mesto sa nám páčilo. Vianočné trhy nás lákali. Poď sem, daj si pečené gaštany, zohrej sa punčom alebo vareným vínom, okoštuj ovocie polievané čokoládou alebo jablko v červenej cukrovej poleve. Máš už kúpené darčeky? Pozri, čo tu máme a určite si niečo vyberieš. Nádherná hra svetiel a vôní trhu nám pripomenuli čaro blížiacich sa Vianoc. Vymrznutí a plní dojmov sme cestou domov v teplom autobuse zaspali.

17. december 2010


9.12.2010 sa 72 žiakov našej školy zúčastnilo veľkého finále celoslovenskej súťaže Expert geniality show. Už vlaňajší účastníci boli úspešní, keď sa dvaja z nich umiestnili spomedzi 8584 žiakov medzi dvadsiatkou najlepších. Tento rok si žiaci vybrali z piatich tém. Na základe umiestnenia môžu získať titul EXPERT alebo TOPEXPERT, prípadne získať zaujímavú cenu. Výsledky súťaže budú zverejnené 12.01.2011 na stránke www.sutazexpert.sk

10. december 2010


Dňa 12. novembra 2010 sa zúčastnil odberu krvi náš ďalší žiak - Martin Koleno z II. C.

6. december 2010


Stránky