Vianočná Viedeň a sladkosti!

Asi je málo ľudí, ktorí nemajú radi čokoládu. Vo štvrtok 17.12.2015  sme boli  na exkurzii v čokoládovni v rakúskom mestečku Kittsee. Najprv sme sa prostredníctvom videa dozvedeli niečo o histórii tohto rodinného podniku, ktorý založil pán Franz Hauswirth krátko po 2. svetovej vojne.  Dnes podnik spravuje už 3. generácia  Hauswirthovcov. Potom sme sa v čokoládovni pozreli na to, čo všetko sa z čokolády vyrába. Tá vôňa bola úžasná! No a prišlo to najlepšie – ochutnávka výrobkov v miestnej predajni spojená s nákupom dobrôt. Aj keď bolo daždivé počasie, exkurziu sme doplnili  o prehliadku vianočnej Viedne, ktorá bola krásne vyzdobená množstvom farebných vianočných svetiel.

18. december 2015

Predvianočný koncert
17. 12. 2015 sa v našej škole uskutočnil zaujímavý predvianočný koncert v podaní interpretov zo Súkromného hudobného a dramatického konzervatória v Košiciach. Zahrali a zaspievali nám známe adventné skladby. Aj keď počasie nie je predvianočné, koncert nám pripomenul čaro blížiacich sa sviatkov.

Karting na školách finále
V projekte Karting na školách sa 24 najlepších študentov prebojovalo až do veľkého finále, kde si 2. decembra zmerali sily a zistili, kto je najlepší jazdec, mechanik, či ktorá škola má najlepší tím. Boj o najlepšieho mechanika bol veľmi tuhý. Dvaja študenti, Andreas Novák z SOŠD Bratislava a Peter Hasák z SOŠ Senica, dosiahli vo finálovom kole rovnaký počet bodov. Ich úlohou bolo odmontovať koleso z motokáry, vymeniť pneumatiku a namontovať koleso naspäť. Obaja dosiahli rovnaký počet bodov a o víťazovi musel rozhodnúť rozstrel. Andreas bol v rozstreli rýchlejší a vybojoval rozhodujúci bod, ktorý rozhodol o prvom mieste. Najlepším mechanikom projektu Karting na školách sa stal Andreas Novák z SOŠD Bratislava, druhé miesto vybojoval Peter Hasák z SOŠ Senica a tretie miesto obsadil Richard Kuračka zo SOŠD Bratislava. O najlepšom jazdcovi nerozhodovali len dosiahnuté časy na trati, ale aj body z teoretickej časti. Ani tu si študenti nič nedarovali a bojovali naplno, bolo to veľmi tesné. Všetko sa rozhodlo až v posledných sekundách. V súbojoch koleso na koleso bolo cítiť zdravú rivalitu a túžbu byť najlepší. Prvé miesto po tvrdých súbojoch vyhral Andreas Novák z SOŠD Bratislava. Boj o druhé miesto bol veľmi vyrovnaný, František Schwarz z SOŠD Bratislava a Erik Tóth z SOŠ Senec získali rovnaký počet bodov a o druhom mieste rozhodovali lepšie umiestenia. Druhé miesto nakoniec vybojoval František Schwarz a Erik Tóth, ktorý mu bol rovnocenných súperom, skončil na treťom mieste. Študenti nebojovali len za seba, ale reprezentovali aj svoju školu. Najlepšiu školu určili vytrvalostné hodinové preteky, kde študenti ukázali, ako vedia spolupracovať a tímovou prácou sa snažiť o čo najlepší výsledok. Pretekári, ktorí boli v pretekoch jednotlivcov súpermi sa teraz spojili, aby v rámci tímu, ktorý reprezentoval ich školu spolupracovali. Na trati si nič nedarovali, každá škola chcela vyhrať. Študenti museli bojovať na trati aj mimo nej, aby čo najlepšou stratégiu získali nad súpermi výhodu. Nikto sa nevzdával a všetci bojovali až do konca. O tvrdé, no férové súboje na trati nebola núdza. Po hodine na trati sa víťazom vytrvalostných pretekov stali študenti SOŠD Bratislava.
9. december 2015

Exkurzia v  PSA Peugeot Citroën
Dňa 8. 12. 2015 sa žiaci II. D triedy zúčastnili exkurzie v automobilke v Trnave, ktorá patrí medzi technologicky najnovšie závody v skupine PSA Peugeot Citroën. V úvodnej prezentácii sme sa dozvedeli, že tri roky po položení základného kameňa sa v júni 2006 rozbehla výroba modelu Peugeot 207. V novembri 2011 zišlo z výrobnej linky už miliónte vozidlo. V súčasnosti predstavuje denná produkcia závodu viac ako 1300 vozidiel denne. Po zaujímavej prezentácii sa žiaci, náležite vybavení bezpečnostnými prvkami, odobrali do priestorov montáže vozidiel. Počas prehliadky si mohli prezrieť jednotlivé montážne pracoviská, celý proces montáže, spájanie karosérie s podvozkom, až po výstupné skúšobné pracovisko. Exkurzia žiakov zaujala a napriek nevľúdnemu sychravému počasiu sme prežili pekný deň.

Stužková
Opäť je tu obdobie stužkových slávností. Zelenú stužku nádeje sme si v tomto školskom roku pripli aj my, žiaci IV.A, IV.B a II.AN triedy. Prvý krok k dospelosti každému z nás vyšiel. Strávili sme príjemný večer v spoločnosti našich učiteľov, majstrov a niektorí aj priateliek. Dúfame, že aj ďalšie kroky budú rovnako úspešné a ako teraz stužku, budeme v máji hrdo držať v rukách maturitné vysvedčenie.