Karting na školách – finále

V posledný februárový deň privítalo Národné motokárové centrum Kart One Arena v bratislavskej Petržalke finálovú štyridsiatku pretekárov, partnerov súťaže a vzácneho hosťa Mgr. Juraja Drobu, predsedu Bratislavského samosprávneho kraja so sprievodom.

Tento finálový deň ale rozhodne nebol len o pózovaní fotografom a cateringu. Chlapci od rána „makali“.  Popasovali sa s výmenou predného kolesa aj pneumatiky a zbierali ešte posledné body, ktoré rozhodli o celkovom poradí.

V kategórii „Najlepší mechanik“:

1.       Jakub Petráň  -  SOŠ  Holíč

2.       Gabriel Chmela -  Duálna akadémia v Devínskej n. Vsi

3.       Patrik Bystrický - SOŠ  Holíč

Vrcholom celého projektu bolo uplatnenie jazdeckých zručností a rád tímových mentorov v Tímových pretekoch,  kde súťažiaci jednak zbierali cenné body do súťaže jednotlivcov „Najlepší jazdec“ a zároveň do súťaže „Najúspešnejšia škola“.

Výsledky kategórie „Najlepší jazdec“:

1.        Nikolas Griač –SPŠD  Bratislava

2.        Štefan Červenko – SPŠD  Bratislava

3.        Richard Both -  SOŠD Bratislava

Spočítaním všetkých získaných bodov v celom projekte, počínajúc vedomostným testom, cez vyraďovacie kolá až po úspešnosť jednotlivcov v oboch súťažných kategóriách sme spoznali víťazov aj v kategórii

„Najúspešnejšia škola“ projektu Karting na školách 2017/2018:

1.       Stredná odborná škola dopravná v Bratislave

2.       Stredná priemyselná škola dopravná v Bratislave

3.       Stredná odborná škola v Holíč

4.     Stredná odborná škola automobilová v Trnave

Novinkou tohto ročníka bola spolupráca s rakúskym partnerom Hotkart Racing Association, ktorý vyhlásil špeciálnu kategóriu „King of simulator race“, kde chlapci súťažili v jazde na profesionálnych simulátoroch.

Víťazmi tejto kategórie sa stali:

1.       René Taufer - SOŠA Trnava

2.       Richard Both – SOŠD Bratislava

3.       Michal Nemčovič SOŠD Bratislava

Víťazom srdečne blahoželáme!!!

 

 

2. marec 2018

Karting na školách - 2. finálového kola

Dňa 8.2.2018 sa uskutočnilo 2. finálové kolo súťaže Karting na školách 2017/ 2018“. Všetky aktivity tohto kola boli zamerané predovšetkým na tréning a zlepšovanie schopností a zručností, s cieľom získať  čo najviac bodov pre seba a svoju školu.Špecialitou dňa bola  jazda na profesionálnych simulátoroch jazdy. Všetci chlapci súťažili v rovnakých podmienkach, na rovnakom okruhu a rovnakej motokáre. Odjazdili tréning a meranú, súťažnú jazdu. Víťazom súťaže „King of simulator race„ sa stal náš pretekár René Taufer z I.B  s vynikajúcim časom 38,226 s. Blahoželáme a držíme palce do finále.

13. február 2018

Súťaž motokár pokračuje!
31. januára 2018 sme sa opäť stretli v Národnom motokárovom centre v Bratislave, aby sme si zmerali sily už so všetkými účastníkmi súťaže. Lyžiarske kurzy sú za nami, vrátili sme sa živí a zdraví, a tak sme sa mohli naplno vrhnúť do súťaženia. Pod vedením skúseného mechanika sme sa naučili vymieňať zadné pneumatiky na motokáre, čo nebola žiadna „sranda“. Koleso je väčšie aj ťažšie. Miesto jednej skrutky treba vymontovať tri. Vybrať ventil, vyzuť gumu a za chrbtom ti stojí chlapík so stopkami. Našťastie sme všetci mechanici a skúsenosti z odborného výcviku akoby si našiel. Na testovacie jazdy každé družstvo dostalo prideleného svojho mentora, ktorý s nami prešiel celú trať. Vysvetlil nám, kde treba brzdiť, kde pridať a kde letieť na plný plyn. S trochou tréningu a radami mentora sme sa čoskoro zlepšili a jazda na okruhu sa stala nielen súťažou, ale i potešením. V celkovom umiestnení si nevedieme zle, no dúfame, že v budúcom kole sa prepracujeme na vyššie pozície. Tešíme sa na ďalšie stretnutie 8. 2. 2018.
6. február 2018

Karting na školách – II. vyraďovacie kolo

Po úspešnom elektronickom testovaní sa družstvo našej školy dostalo do II. vyraďovacieho kola, ktoré sa uskutočnilo dňa 10. januára 2018 v priestoroch Národného motokárového centra Kart One Aréna v Bratislave. Konečne sme sa zoznámili aj so súpermi, zatiaľ iba z bratislavských škôl -Kačalova, Exnerova a Devínska Nová Ves. Zvyšní naši súperi zatiaľ brázdia slovenské svahy na lyžiarskom kurze. Po úvodnom príhovore a vzájomnom zoznamovaní sa, sme sa rozdelili na skupiny a plne sa vrhli do súťaženia. Pod vedením skúseného mechanika sme sa naučili vymieňať pneumatiky na motokáre, potom sme si vyskúšali jazdu na okruhu. Po krátkej testovacej jazde sme sa vrhli do pretekania. Na základe dosiahnutých časov boli pridelené body, ktoré sa prirátavajú k doposiaľ dosiahnutým. Do ďalšieho kola postupuje za každú školu 5 žiakov.

 

Postupujúci žiaci SOŠA Trnava:

 

Meno a priezvisko

Čas na kolo

Získané body

Celkové body

Nikolas Holič

52,267 s

4

9

René Taufer

49,158 s

5

9

Samuel Straka

53, 049 s

3

6

Adam Gašparík

52, 404 s

2

6

Lukáš Horák

53, 131 s

1

5

 

11. január 2018

Karting na školách – 1. vyraďovacie kolo

V dňoch 1.-4.decembra 2017 sa uskutočnilo 1. vyraďovacie kolo- TEST projektu Karting na školách. Za našu školu sa do projektu zapojilo 57 žiakov, z toho 41 žiakov si  v pohodlí domova aj reálne online zasúťažilo. 20 otázok z oblasti motorizmu, pretekov F1 a motokár riadne potrápilo všetkých účastníkov testu. Po vyhodnotení sa prvých sedem žiakov s najlepšími odpoveďami kvalifikovalo do reprezentačného tímu, ktorý bude reprezentovať  našu školu v boji o titul najlepšieho motokárového jazdca a najlepšieho motokárového mechanika.

 

Družstvo SOŠA Trnava tvoria:

 

Meno a priezvisko

Trieda

% úspešnosti

Počet bodov

Nikolas Holič

II.B

82%

5

Samuel Straka

I.B

77%

4

René Taufer

I.B

77%

4

Lukáš Horák

II.B

77%

4

Matúš Ye

I.D

73%

3

Adam Gašparík

I.D

73%

3

Matej Chromiak

I.D

73%

3

 

Prajeme veľa úspechov do ďalšieho vyraďovacieho kola!

 

12. december 2017

Stránky