Vianočné kino
Záver kalendárneho roka sme strávili v kine. Zabávali sme sa na českej komédii Bajkeři. Hlavní hrdinovia prežívali svoje dobrodružstvo počas prázdnin, čo nám pripomenulo, že aj nám sa blížia chvíle oddychu a sladkého ničnerobenia. Vianočnú atmosféru ešte viac umocnila návšteva Vianočných trhov, na ktorých sme ochutnali vianočné dobroty a pripomenuli sme si vianočné tradície.
22. december 2017


Vianočné trhy – Viedeň, 7.12.2017
Opäť sme navštívili vianočnú Viedeň a jej trhy. Tentokrát sme išli vlakom. Spojili sme kultúrny zážitok s turistikou. Keďže sme všetko absolvovali pešo, na koniec dňa pred nastúpením do vlaku to bolo takmer 18 km. Žiaci zvládli kúpiť si každý sám pre seba cestovný lístok a aj orientáciu v meste. Nebolo to ťažké, pretože krásne budovy, kostoly a sochy si každý zapamätal a na cestu sa mohli opýtať domácich, pretože v škole sa učia cudzí jazyk.
12. december 2017


Karting na školách – 1. vyraďovacie kolo

V dňoch 1.-4.decembra 2017 sa uskutočnilo 1. vyraďovacie kolo- TEST projektu Karting na školách. Za našu školu sa do projektu zapojilo 57 žiakov, z toho 41 žiakov si  v pohodlí domova aj reálne online zasúťažilo. 20 otázok z oblasti motorizmu, pretekov F1 a motokár riadne potrápilo všetkých účastníkov testu. Po vyhodnotení sa prvých sedem žiakov s najlepšími odpoveďami kvalifikovalo do reprezentačného tímu, ktorý bude reprezentovať  našu školu v boji o titul najlepšieho motokárového jazdca a najlepšieho motokárového mechanika.

 

Družstvo SOŠA Trnava tvoria:

 

Meno a priezvisko

Trieda

% úspešnosti

Počet bodov

Nikolas Holič

II.B

82%

5

Samuel Straka

I.B

77%

4

René Taufer

I.B

77%

4

Lukáš Horák

II.B

77%

4

Matúš Ye

I.D

73%

3

Adam Gašparík

I.D

73%

3

Matej Chromiak

I.D

73%

3

 

Prajeme veľa úspechov do ďalšieho vyraďovacieho kola!

 

12. december 2017


Stužky – symbol nádeje
Prelom novembra a decembra je obdobím stužkových slávností. Žiaci II.AN a IV.A už tie svoje majú za sebou, ale spomienky na príjemne strávený večer im zostanú navždy. Zelené stužky, ktoré im pripli ich triedne učiteľky, sú pre nich symbolom nádeje, že blížiace sa maturity, ale aj celý ich život budú prebiehať tak, ako si vysnívali. My ostatní im držíme palce.
5. december 2017


Deň zdravej výživy 30.11.2017
Všetci vedia, že ovocie je zdravé, ale nezaškodí si to niekedy pripomenúť. My sme vsadili na jablká. Sú dobré, čerstvé a z nášho regiónu. V Ružindole ich vedia pestovať. Aj tento rok chutili všetkým.
4. december 2017


Stránky